23 X 2018 r. Pasowanie uczniów klas pierwszych

Dnia 23.10.18 r. w rytmie marsza gimnazjaliści wprowadzili pierwszaków do sali gimnastycznej, gdzie na nich czekali zaproszeni goście: Wójt Gminy Udanin pani Teresa Olkiewicz, radni Zdzisław Semczuk i Wojciech Płaziuk oraz pani dyrektor Dorota Byra, aby włączyć najmłodszych do społeczności szkolnej poprzez Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. 

09 października - Spotkanie z policjantem

Naszą szkołe odwiedzili dzisiaj pan i pani policjant.Najpierw spotkali się z przedszkolakami z grupy 0a i pierwszoklasistami. Uczniowie uczestniczyli w pogadance i pokazie na temat: bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, kontaktów z nieznajomymi, z nieznajomym pieskiem, zachowania w szkole i w autobusie, zabierania cudzych rzeczy. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Światła zielone-światła czerwone”.

Z uczniami ze starszych klas nasi goście rozmawiali o tym jak być bezpiecznym w sieci, jakie zarożenia niesie nierozsądne używanie portali społecznościowych, podawanie przez internet swoich  danych  nieznajmomym osobom, zamieszczania w internecie zdjęć osob trzecich bez ich zgody oraz o wielu innych pułapkach w jakie może wpaść nastolatek w sieci.

19 września

Dzisiaj w Środzie Śląskiej odbyły się Targi Pracy dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z dwudziestoma trzema zawodami, w tym z siedmioma zawodami deficytowymi (m.in. Spawacz, masażysta / fizjoterapeuta czy kosmetyczka). Grupa miała również okazję porozmawiać z oficerami policji oraz straży miejskiej.  Gimnazjaliści wrócili zadowoleni ze spotkania oraz wzbogaceni o nową wiedzę dotyczącą preferencji zawodowych. Ulotki, które otrzymali, będą przypominać o tematyce spotkania oraz będą dostępne w widocznym miejscu w holu głównym szkoły.

18 września -teatr „Przygody Koziołka Patołka”.

Przedszkolacy z grupy 0a zostali zaproszeni na edukacyjny spektakl w wykonaniu krakowskich aktorów pt.  „Przygody Koziołka Patołka”.Była to nietradycyjna opowieść  o przygodach znanego wszystkim  koziołka

K. Makuszyńskiego. Przedszkolacy wraz z koziołkiem byli strażakami, odwiedzili Zoo, odbyli podróż balonem do Afryki. Z każdej podróży wynieśli naukę: na jaki numer wzywamy straż pożarną, dlaczego w Zoo nie wolno karmić zwierząt, dlaczego bociany odlatują na zimę do ciepłych krajów. Przygody koziołka Patołka  były opowiedziane z humorem i ze śpiewem.

 

    Dziękujemy pani bibliotekarce- Izabeli Fuglewicz za zaproszenie nas na to przedstawienie.

18 września

Warsztaty dla klas IV i V "Spójrz inaczej" - miały dostarczyć wiedzę na temat szkód ponoszonych przez osoby palące tytoń oraz E-papierosy, kształtować postawę troski i dbałości o własne zdrowie, wzmocnić postawy abstynenckie. 
"Debata" dla kl. VII i III gimnazjum - zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postaw abstynenckich.
"Cukierki" warsztaty dla kl. O i I - uczą, co dzieci mogą zrobić, aby było mniej ofiar substancji psychoaktywnych oraz dystansu i ostrożności wobec nieznajomych dorosłych.

 

Światowy Dzień Przedszkolaka 20.09.2018

 

 

     Dzisiaj nasi najmłodsi uczniowie,”zerówkowicze”, przeszli swój chrzest bojowy. Z okazji Światowego Dnia Przedszkolaka, po praz pierwszy wystąpili przed całą społecznością szkolną i Panią Wójt, która zawsze towarzyszy nam w  ważnych dla nas momentach. Nasi najmłodsi  czniowie spisali się dzisiaj znakomicie. Złożyli przysięgę Przedszkolaka, zaśpiewali piosenki, zadeklamowali wiersze, zatańczyli. A tańczyli tak ładnie, że i starsi uczniowie i nauczyciele oraz pani Wójt przyjęli ich zaproszenie do wspólnej zabawy i  wszyscy ruszyli w pląs przedszkolaka.

      Patrząc na nich, jak swobodnie, machając zrobionymi przez siebie kwiatkami, wmaszerowali na salę gimnastyczną,  jak poruszali się na „scenie”,

aż trudno było uwierzyć, że to ich pierwszy występ, że dopiero niecałe 3 tygodnie uczęszczają na zajęcia w zerówce. A to wszystko zasługa ich wychowawczyni Pani Joalanty Maniowskiej, która od pierwszego dnia szkoły cierpliwe, z zapałem, wiedzą i ogromnym doświadczeniem wprowadza swoje kochane Biedronki i Muchomorki w świat nauki i szkolnej rutyny.

     Nasze Maluchy zostały serdecznie przyjęte do grona uczniów naszej szkoły i zebraly sporo prezentów. Od Pani Dyrektor otrzymali ołówki książki i grę edukacyjną. Od Pani Wójt klocki i słodkości. Starsi koledzy w ramach akcji ”Daj pluszaka dla przedszkolaka” zebrali  cały kosz puchatych i miękkich zabawek, którymi  obdarowali zerówkowiczów .Wręczyli im także, recytując dla nich wiersz, czekolady i lizaki na osłodę trudów szkolnego życia.

 

Dziękujemy Naszym Kochanym Najmłodszym Koleżankom i Kolegom  oraz  ich Wychowawczyni za dzisiejszy dzień. 

        Życzymy Wam samych sukcesów, dużo radości w czasie spędzonym w szkole. Z niecierpliwością czekamy na kolejne występy.

 

Klasa 1A bezpiecznie na drodze

12 września bieżącego roku uczniowie klasy pierwszej po zdobyciu teoretycznej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa na drodze wyruszyli na pieszą wycieczkę po najbliższej okolicy.

PRZYWOZY UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM UJEŹDZIE GÓRNYM – NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

PRZYWOZY UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM UJEŹDZIE GÓRNYM –

NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  

DNIA 03.09.2018   O GODZ. 9.30

 

KRZYSZTOF MICHAJLUK

KAZIMIERZ STAŃCZYK

SZCZEPANOWSKI DARIUSZ

MIELNIK ROBERT

 

8.50 GOŚCISŁAW

8.55 LASEK

9.05 JAROSTÓW

9.10 UJAZD DOLNY

9.15 KARNICE

 

 

8.50 LUSINA

8.55 PIEKARY

9.00 UDANIN(przystanek)

9.10 DROGOMIŁOWICE

9.20 ŁAGIEWNIKI

 

 

8.50 KONARY

8.55 DAMIANOWO

9.00 RÓŻANA

 

 

 

8.50 PICHOROWICE

8.55 PIELASZKOWICE

9.00 SOKOLNIKI

9.10 JAROSŁAW

 

 

 

PRZYWOZY UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W UJEŹDZIE GÓRNYM

PRZYWOZY UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W UJEŹDZIE GÓRNYM

2018/2019

 

KRZYSZTOF MICHAJLUK

MIELNIK ROBERT

KAZIMIERZ STAŃCZYK

SZCZEPANOWSKI DARIUSZ

 

7.20 GOŚCISŁAW

7.25 LASEK

 

7.30 UDANIN

7.35 JAROSTÓW

7.40 UJAZD DOLNY

7.45 KARNICE

 

 

 

 

7.30 PICHOROWICE

 

7.35 PIELASZKOWICE,

7.40 SOKOLNIKI

 

7.45 JAROSŁAW

 

7.00 DŹWIGÓRZ

7.10 LUSINA

 

7.20 DROGOMIŁOWICE

7.25 ŁAGIEWNIKI

 

7. 35 PIEKARY

 

 

 

 

 

7.20 DAMIANOWO

7.25 KONARY

7.30 RÓŻANA

 

 

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność