Jubileuszowe Gratulacje !

 

Szanownej Pani Dyrektor Dorocie Byrze 

 

z okazji jubileuszu 3o lecia pracy zawodowej,

składamy serdeczne gratulacje

i życzymy dalszych sukcesów,

wszelkiej pomyślności w realizacji planów zawodowych,

dużo zdrowia

oraz 

by , jak dotychczas, miała w sobie tyle pasji i kreatywności zawodowej.

 

 

Społeczność Gimnazjum im. Jana Pawła II

 

Zabrzmiał pierwszy dzwonek roku szkolnego 2016-2017

Chociaż dzien był słoneczny  i gorący dzwonek szkolny obwieścił koniec wakacji i nasz szkolny korytarz wypełnił się gimnazjalistami, zrobiło sie gwarno. Nasze pierwsze

powakacjyjne  spotkanie zaczeliśmy od uczestnictwa we mszy świętej. Dziękujemy proboszczowie naszej ujazdowskiej parafii Księdzu Piotrowi Repelowskiemu  za odprawienie mszy świetej, za ciepłe i serdeczne życzenia i błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Dziękujemy proboszczowi parafii Konary Księdzu Andrzejowi Ćwikowi za mądre i inspirujące do pracy kazanie, za prośbę o błogsławienstwo pokoju, życia bez wojny. Dziękujemy Panu Sebastianowi Cieślickiemu , organiście, za piękną oprawę muzyczną i śpiew.

 

       Po mszy świętej społeczność naszego gimnazjum zgromadzila się na dziedzińcu szkolnym na uroczystym apelu.pani Dyrektor wyglosiła powitalne przemówienie inagurujace początek roku szkolnego 2016-2017.Jak co roku, by uczcić pamieć ofiar drugiej wojny światowej, zpalilismy znicz pod dębem podpułkownika Fleszara, ofiary mordu katynskiego

      Apel prowadził nowy przewodniczący Młodzieżowej Rady Gimnazjum Dawid Malicki wraz z wiceprzewodniczącą Magdaleną Czerwińską.

     Wychowawcami klas pierwszych w tym roku szkolnym zostały panie Lucyna Filonczyk klasa 1 A oraz pani Aurelia Czmelnik, w zastępstwie za panią Marte Barańską, klasa 1B. Przedstawiciele każdego z dwóch odziałów klasy 1 szej z losowali nazwę klas.

     Jak zawsze, w każdej ważnej dla nas chwili, towarzyszyła nam Pani Teresa Olkiewicz Wójt Gminy Udanin, oraz Rodzice naszych uczniow. Pani Wójt z całego serca życzyła wszystkim nam dobrego roku szkolnego, ale tego pierwszego września szczególnie serdeczne życzenia i podziękowania wraz z przepięknym bukietem kwiatów otrzymała od Pani Wójt Pani dyrektor Dorota Byra.Pani dyrektor obchodziła dzisiaj Jubileusz 30 lecia pracy zawodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Witamy w szkole !

 

 

Drodzy Uczniowie

Już za chwilę zabrzmi dzwonek inaugurujący Nowy 2016/2017 Rok Szkolny!

Życzę Wam, aby te nadchodzące 10 miesięcy

były dla Was niezapomnianą przygodą.

Niech będzie to wspaniały czas zdobywania wiedzy,

odkrywania i rozwijania pasji i zainteresowań, kreowania rzeczywistości szkolnej.

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Wychowanie młodego człowieka wymaga od nas – dorosłych – wiele optymizmu, cierpliwości i konsekwencji. Zatem właśnie tego Państwu życzę z początkiem nowego roku szkolnego. Jednocześnie liczę na owocną współpracę z Państwem w tworzeniu naszego Gimnazjum.

 

Szanowni Pracownicy

Gimnazjum im. Jana Pawła II

w Ujeździe Górnym

 U progu nowego roku szkolnego szczerze wierzę, że, w codziennej pracy, nie zabraknie Wam siły, optymizmu, zaangażowania, cierpliwości, kreatywności, a nade wszystko nadziei.

 

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II 

 

 


LISTA UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO KLASY I GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W UJEŹDZIE GÓRNYM W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

KLASA I X

 1. BOCZKOWSKA ALEKSANDRA
 2. CENCELEWICZ ROKSANA
 3. CHOWANIEC NIKOLA
 4. GOŁDYN ALICJA
 5. GROCHALSKI RAFAŁ
 6. KOPACZ SZYMON
 7. LASZKIEWICZ ALEKSANDRA
 8. ŁABUZ WIKTOR
 9. MAJCZAK KLAUDIA
 10. MAJDAŃSKI SZYMON
 11. MILIK AMELIA
 12. MORYTO PATRYCJA
 13. NOWAK AMELIA
 14. PACYNA TOMASZ
 15. PŁAZIUK WIKTORIA
 16. PODEWDORNY RADOSŁAW
 17. SYKAŁA DAMIAN
 18. SYKAŁA RAFAŁ
 19. ZYWER MAREK

Wychowawcy klas I:

 • Mgr Lucyna Filończyk
 • Mgr Marta Barańska/ w zastępstwie Marta Pacak

Oznaczenie literowe klasy oraz wychowawcę

klasy uczniowie wybiorą 1 września

 

 

KLASA I Y

 1. BATOR JAKUB
 2. GOŁAS KACPER
 3. GRUBASZ ZUZANNA
 4. HAWRO PATRYCJA
 5. ILCZYŃSKI SZYMON
 6. IWANICKI MICHAŁ
 7. KOMASA DOMINIK
 8. KUJTKOWSKI DAMIAN
 9. OGÓREK JAKUB
 10. OSIADACZ PAULINA
 11. SOBCZAK PATRYK
 12. STARCZEWSKI SZYMON
 13. SZCZUR ALEKSANDRA
 14. WIERZBICKA MAŁGORZATA
 15. WILCZAK PIOTR

 

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

 

Zaraz po wystawieniu ocen uczniowie wraz z Panią Marzeną Goleń, Teresą Lipińską i Beatą Chomąt  wybrali się na wycieczkę do Wrocławia, gdzie zwiedzali miasto z przewodnikiem, m. in. zobaczyli Katedrę na Ostrowie Tumskim, Rynek Starego Miasta z Ratuszem oraz zabytkowymi kamienicami, kościół św. Doroty, Kamienice Jaś i Małgosia, Aulę Leopoldyńską, Oratorium Marianum i Wieżę Matematyczną.

Największą atrakcją okazało się jednak Hydropolis - centrum wiedzy poświęconego wodzie.

Dzień zakończyliśmy wizytą w kinie.


 

WYCIECZKA DO CHORWCJI

 

W dniach 6-11 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Małgorzatą Bromińską, Dobrosławą Pokorką – Nogą i Martą Pacak udali się na wycieczkę do malowniczo położonej Chorwacji. Pierwszego dnia po wielogodzinnej podróży zwiedziliśmy stolicę Chorwacji- Zagrzeb. Wieczorem po zakwaterowaniu, obiadokolacji i krótkim odpoczynku odbyliśmy spacer brzegiem morza, skąpanego blaskiem zachodzącego słońca. Następnego dnia  po śniadaniu pojechaliśmy na wyspę Krka, która urzekła nas klifami, kwitnącymi promenadami i uroczymi wioskami z wąskimi uliczkami. Rozkoszowaliśmy się pięknymi widokami, zapachem świeżo mielonej kawy w pobliskich restauracjach i przepysznymi lodami. Wieczorem nasi uczniowie integrowali się z młodzieżą z zagranicznych szkół, sprawdzając swoje umiejętności językowe. Nie było łatwo… Czwartego dnia pojechaliśmy na półwysep Istria do Puli, gdzie podziwialiśmy wnętrze amfiteatru z czasów rzymskich. Była to wycieczka niczym wehikułem czasu. W ostatni dzień pojechaliśmy do Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 8 km i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Z Plitvic wróciliśmy do Ujazdu z wieloma wrażeniami i nadzieją, że tam jeszcze kiedyś wrócimy…

 

            

Brawa dla naszych sportowców!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 11 maja 2016 r. na stadionie  w Środzie Śląskiej odbyły się mistrzostwa mistrzostwa ekkoatletyczne strefy IV  w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk Mieszkańców Wsi i Miast.w których startowali zawodnicy z powiatów: średzkiego, legnickiego, jaworskiego i złotoryjskiego.

         Kolejne sukcesy odnieśli uczniowie reprezentujący Gminę Udanin.

Nasi zawodnicy osiągnęli następujące wyniki w kategorii wiekowej 16/17 lat:

I  miejsce w biegu na dystansie 800 m zajęła (kolejny raz) Natalia Woźna;

I miejsce w konkursie pchnięcia kulą zajął Adrian Klęczar;

I miejsce w biegu na dystansie 800 m zajął Dawid Pacyna ;

III miejsce w biegu na dystansie 800 m zajął Andrzej Pacyna;

III miejsce w konkursie skoku w dal zajął Dominik Ociepka

     Duże brawa dla  naszych zawodników ,którzy wszyscy  z dużym zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze miejsca w swoich dyscyplinach.

 

Natomiast dnia 16 maja 2016r. w Chojnowie.odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt Piłkarska Kadra Czeka.

     W zawodach brały udział drużyny z Prochowic,Chojnowa, Rakoszyc i Gminy Udanin.

    Poszczególne mecze naszej drużyny skończyły się następującymi rezultatami:

Gmina Udanin -Chojnów       0:0

Prochowice -Gmina Udanin  1:0

Gmina Udanin -Rakoszyce   3:1

 

 

 

Audycja radiowa z okazji 3 maja

3 maja przypada 225 rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy 2B: Gosia Gwiżdż, Wiktoria Skurzyńska, Jakub Boczkowski i Jakub Jędrychowski pod opieką Pani Teresy Lipińskiej 28 kwietnia przeprowadzili audycję radiową, która miała na celu przypomnienie nam bardzo ważnego wydarzenia z historii naszego kraju. Nasi uczniowie w galowych strojach z kotylionami na piersiach bardzo poważnie podeszli do swojego zadania, aby każda osoba zapamiętała, co ważnego dała Polsce konstytucja.

 

Małgorzata Gwiżdż

Tak mało brakowało…

  IV  MIEJSCE  NA  ETAPIE  WOJEWÓDZKIM

           Dnia 26 kwietnia 2016r. w Zamku Piastowskim w Legnicy odbyła się uroczysta Gala podsumowująca między innymi konkurs „Mój Dolny Śląsk”, na której została wyróżniona uczennica klasy 2b Małgorzata Gwiżdż. To wielki sukces, na 133 prace z całego Dolnego Śląska nasza uczennica zajęła czwarte miejsce. BRAWO!

          Rozdanie dyplomów i nagród poprzedzone było wykładem dr inż. Doroty Borowicz pod tytułem  „Dolny Śląsk w dawnej kartografii”. Gala uczestników to nie tylko okazja do wręczenia nagród, ale także zachwytu stanem ich wiedzy i fantazji – powiedział Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa dolnośląskiego.  Po rozdaniu nagród na uczestników czekały różne atrakcje. Finaliści konkursu wraz z opiekunami zwiedzili wieżę św. Piotra , po czym wzięli udział w grze „Quest – Zamek Piastowski z fabułą”, która miała na celu pokazanie im codzienności życia w zamku. Cieszymy się, że uczniowie tak licznie przystąpili do konkursu. Wyróżnienie Małgosi będzie drogą do dalszej nauki i samorozwoju. Być może pozwoli uczennicy w nowym roku szkolnym wziąć udział w innym, podobnym, równie atrakcyjnym konkursie i reprezentować naszą szkołę.

Dziękujemy paniom: Małgorzacie Bromińskiej i Dobrosławie Pokorskiej-Nodze.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hołd ofiarom mordu w Katyniu

13.04.2016r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II audycją radiową uczciliśmy ,,Dzień pamięci ofiar Katynia''.

            Pochylamy się z szacunkiem nad mogiłami ofiar zbrodni Katyńskiej, uczestnicząc w audycji radiowej - ku pamięci ofiar Katynia, Starobielska, Ostaszkowa, aby pamięć o tej straszliwej zbrodni sprzed 76 lat była żywa w pokoleniach polskiego narodu. Aby zachować pamięć - o wojsku, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy; o wymordowaniu polskiej inteligencji - lekarzy, naukowców, artystów, duchownych, dyplomatów.

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność