Nasi Uczniowie redagują Gazetę- Głosuj na nich !

 

Gazetę możesz przeczytać pod tym adresem

http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/grosik-do-grosza/14/4/1/

 

Jeżeli podaba Ci się nasza Gazeta "Cent do centa" głosuj na nas !!!

pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/nawlasnekonto?sk=app_311168525678926&app_data=490

Kurs ECDL - Start w Gimnazjum w Ujeździe Górnym

 European Computer Driving Licence

W Gimnazjum w Ujeździe Górnym organizujemy nabór chętnych do uczestnictwa w szkoleniu komputerowym ECDL Start pt. „Z komputerem na TY – kursy ECDL podnoszące wiedzę, kwalifikacje i umiejętności obsługi komputera wśród mieszkańców województwa dolnośląskiego”

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby w wieku 25 – 64 lat z wykształceniem maksymalnie średnim.

W ramach projektu oferujemy:

 • 64 godzinne szkolenie ECDL Start
 • Egzamin ECDL Start wart ponad 400 zł za darmo
 • Zwrot kosztów dojazdu
 • Poczęstunek w trakcie szkolenia
 • Materiały szkoleniowe – podręcznik i płyta CD

 Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: 601-458-608


Decyduje kolejność zgłoszeń - liczba miejsc ograniczona.

 

Kliknij aby zobaczyć ULOTKĘ

Kamienie na Szaniec

 

Dnia 25.03.2014 r. odbyła się wycieczka szkolna do Wrocławia do kina na film
"Kamienie na Szaniec".
Jest to lektura szkolna, mówiąca o czasach II wojny światowej. Nasza szkoła nie tylko czyta książki, lecz też wzbogaca swoją wiedzę jeżdżąc na filmy. Film opowiada o trójce przyjaciół o pseudonimach Rudy, Zośka i Alek, którzy żyją w czasach okupowanej Warszawy i działają w grupach konspiracyjnych. Jest to opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie. Film wzbudził w nas wielkie wrażenie, niektóre momenty były bardzo wzruszające i nie mogliśmy powstrzymać się od łez.

Po wyjściu z kina udaliśmy się do KFC. Podczas spożywania posiłku zobaczyliśmy grupę młodych ludzi, którzy zmierzali do kasy. Grupa wiernych fanek( Katarzyna, Wiktoria, Małgorzata, Kamila, Sylwia, Weronika, Paulina, Nikola i Aleksandra) od razu zauważyła, że to brytyjski zespół ROOM94. Dziewczyny udały się po autografy i zdjęcia. Były bardzo zachwycone tym spotkaniem. 
  Po tym spotkaniu wszyscy udaliśmy się do autobusu i wróciliśmy do szkoły. To była bardzo udana wycieczka, zwłaszcza dla fanek zespołu.

 

WYRÓŻNIENIE DLA MAGDALENY

WYRÓŻNIENIE  DLA MAGDALENY

 

     Dnia 13.03.2014r. w Domu Parafialnym Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu został roztrzygnięty Dekanalny Konkurs "JAN PAWEŁ II,KTÓREGO ZNAM."Konkurs został przeprowadzony przez katechetów dekanatu strzegomskiego i przebiegał w trzech kategoriach:plastycznej, literackiej i multimedialnej - "Jak zdob

yć świętość według nauczania Jana Pawła II." Uczniwie angażując się w konkurs mieli możliwość zgłębić biografię, nauczanie, twórczość bł. Jana Pawła II.

     Udział w tym konkursie nie tylko przygotowywał uczniów do kanonizacji bł. Jana Pawła II, ale był wskazówką jak dawać świadectwo życia ponadczasowymi wartościami - prawdą, dobrem , miłością.

      Wyróżnienie otrzymała nasza uczennica kl. IIIb. MAGDALENA LACH ,a nagrodę wręczył jej ks.. Prałat Marek Babuśko. Magdalenie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

Wystawa -

7 marca 2014 roku młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym uczestniczyła w otwarciu wystawy „Ofiary Średzkiej Bezpieki”.


Młodzież została zaproszona przez Starostę Powiatu Średzkiego, Pana Sebastiana Burdzego. Bardzo interesujący był wykład Pana Wojciecha Trębacza z wrocławskiego Instytutu Pamięci Narodowej oraz film „Ofiary średzkiej  bezpieki”. W powiecie średzkim , w latach 1945 – 1956 działała prężnie konspiracyjna organizacja niepodległościowa – Rzeczpospolita Polska Walcząca. Na Dolnym Śląsku organizacja ta liczyła 450 członków, a została założona przez byłego kapitana Batalionów Chłopskich – Włodzimierza Pawłowskiego ps „Kresowiak”.

W powiecie średzkim, jak i w innych powiatach Dolnego Śląska, utworzono komendę powiatową (komendant – Mieczysław Anioł). Zostały też utworzone 3 drużyny, a drużynowi trzy komórki składające się z 3 osób.  Jedną z takich placówek była placówka w Udaninie z komendantem Władysławem Woszukiem.

Organizację Rz. P.W rozbito, aresztowano działaczy i rozpoczęły się procesy, sądzenie i skazania. Z naszego powiatu skazani zostali :

 • Piotr Podkula – Kulin
 • Edward Nieradka – Kostomłoty
 • Franciszek Cebula – Lipnica
 • Władysław Woszuk – Udanin
 • Józef Klimas – Zastruże
 • Ignacy Kopacz – Osiek
 • Andrzej Pawlik – Osiek
 • Jan Burdzy – Lipnica
 • Kazimierz Kalita – Rzeczyca

 

Dzisiejsze młode pokolenie musi mieć świadomość tych trudnych czasów komunizmu, stalinizmu, represji i prześladowań.

Wesołe czytanie w przedszkolu

Wesołe czytanie w przedszkolu

Dnia 06.02.2014r. wolontariusze naszego Gimnazjum udali się z wizytą do ujazdowskiego przedszkola, aby poczytać maluchom ciekawe książki. Przybliżyliśmy im wiersze „Lokomotywa” i „Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima. W rolę lektorów wcieliły się Aleksandra Zawierucha, Ilona Horoszczak, Paulina Stradowska i Weronika Róg. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały tekstów. Wizyta w przedszkolu zakończyła się wspólną zabawą ze śpiewem.

Redaktorzy: Paulina Stradowska, Angelika Zator, Michalina Byra.

 

Dziękujemy za dar serca

Dziekujemy za Wasz Dar Serca !

Członkowie młodzieżowego koła wolontariatu oraz cała społecznośc naszego gimnazjum wyraża serdeczne podziękowania wszystkim tym mieszkańcom naszej gminy, którzy wsparli naszą przedświąteczną zbiórkę produktów spożywczych oraz artykułów chemicznych.

Serdecznie dziekujęmy za włączenie się do naszej akcji Dolnośląskim Młynom z Ujazdu Górnego. 

Program „Na Własne Konto

„Na Własne Konto" to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach Programu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.

Swięta tuż , tuż pomóż

santaPomóż pomóc !

 Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie należący do Koła Wolontariatu oraz Modzieżowa Rada Gimnazjum angazują się w przygotwoanie światecznych paczek.

 

Nasi wolontariusze proszą wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji

"I ty możesz zostać Świętym Mikołajem !".  

Celem akcji jest zbiórka artykułów spożywcych, chemicznych, słodyczy, przyborów szkolnych dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W przypadku chęci przekazania jakichś darów prosimy o kontskt pod numerem telefonu szkoły 76 874 02 79

Koordynatorem akcji jest pani Małgorzata Bromińska.

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność