Gratulacje dla Amelii Nowak !

Dnia 26 marca, w Szkole Podstawowej w Malczycach, odbył się

I powiatowy konkurs "Omnibus Humanistyczny"

Amelia Nowak uczennica klasy II a zajeła II miejsce. 

Składamy serdeczne gratulacje Amelii oraz pani Lucynie Filończyk nauczycielce języka polskiego

i pani Teresie Lipinskiej nauczycielce historii.

 

Zapisy klasa I

Uwaga!!
 
Od 6.03.2018r do 21.03.2018r trwają zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Ujeździe Górnym na rok szkolny 2018/2019.
Szczegółowe informacje, tj.
- Karta zgłoszenia dziecka - DLA DZIECI Z OBWODU SZKOŁY ( UJAZD GÓRNY, UJAZD DOLNY, KARNICE, JAROSŁAW, PICHOROWICE, PIELASZKOWICE, SOKOLNIKI, JAROSTÓW);
Wnioski do pobrania przez linki podane wyżej oraz w sekretariacie szkoły - w godzinach od 7.00 - 15.00.
 
Zapraszamy

Zapisy do oddziału przedszkolnego tzw.

 

Uwaga!!!
 
Od 6.03.2018r do 21.03.2018r trwają zapisy do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Ujeździe Górnym na rok szkolny 2018/2019.
Szczegółowe informacje, tj.
- Karta zgłoszenia dziecka - DLA DZIECI Z OBWODU SZKOŁY ( UJAZD GÓRNY, UJAZD DOLNY, KARNICE, JAROSŁAW, PICHOROWICE, PIELASZKOWICE, SOKOLNIKI, JAROSTÓW);
 
Wnioski do pobrania przez linki podane wyżej oraz w sekretariacie szkoły - w godzinach od 7.00 - 15.00.
 
Zapraszamy

 

Jaki zawód wybrać?

            Dzięki zajęciom z orientacji zawodowej realizowanym w ramach projektu pt. ,, Z wiedzą i doświadczeniem świat będzie nasz'', prowadzonym przez Panią Małgorzatę Brominską, uczniowie naszego gimnazjum nie tylko na własnej skórze przekonali się jak wygląda praca kucharza oraz cukiernika, ale także przeprowadzili rozmowy z pielęgniarkami oraz asystentką stomatologa, by zasięgnąć opinii z tzw. pierwszej ręki.  
            Warsztaty pozwoliły wczuć się uczestnikom w wspomniane profesje, sprawdzić swoje umiejętności i dowiedzieć się więcej o interesujących zawodach od ludzi je wykonujących.  Przed nami wizyty  absolwentów naszej szkoły: strażaka i fryzjerki, którzy podzielą się z nami swoim zawodowym doświadczeniem.

DZIEŃ OTWARTY w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

Społeczność Szkolna

zaprasza

Wszystkich zainteresowanych,

szczególnie Rodziców i przyszłych Uczniów

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

w Ujeździe Górnym

na DZIEŃ OTWARTY 

26.02. 2018r. od godz. 16.00

 

Program

16.00 - 16.10- Powitanie

16.10 - 16.30 - Spotkanie z Panią Wójt, Panią Dyrektor  i Gronem Pedagogicznym

16.30 – 18.00 Prezentacja szkoły i zajęć w ramach projektu

„ Z wiedzą i doświadczeniem  świat będzie nasz”

 


NABÓR DO KLAS IV I VII NA ROK SZKOLNY 2018/2019

NABÓR DO KLAS IV  I VII

NA ROK SZKOLNY 2018/2019

DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II

W UJEŹDZIE GÓRNYM

 

Od 1 września 2018 roku oddziały  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym wejdą w skład nowo utworzonej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 1/2018 Wójta Gminy Udanin – dyrektor informuje, że nabór do klas na poziomie IV i VII będzie odbywał się poprzez złożenie wniosku i pisemnego oświadczenia woli o przyjęcie do szkoły.

Nabór dotyczy uczniów z miejscowości należących do obwodu szkoły, tj. Ujazd Górny, Ujazd Dolny, Jarosław, Jarostów, Sokolniki, Karnice, Pichorowice, Pielaszkowice.

 

 

Wnioski oraz potwierdzenie woli rodzica można pobrać ze strony internetowej gimnazjum (tabela poniżej) lub w sekretariacie gimnazjum.

 

Harmonogram składania wniosków o przyjęcie ucznia do klasy IV i VII

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Ujeździe Górnym

 

Lp.

Rodzaj czynności

termin

 

1.

 

Złożenie wniosku o przyjęcie ucznia do szkoły do klasy IV oraz do klasy VII

od

06.03.2018r

do 21.03.2018r.

 

2.

 

Potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

 

Do 06.04.2018r.

 

 

Dane kontaktowe:

adres e-mail:   sekretujazd@op.pl 

tel./faks:  76 87 40 279

 

Zapraszamy

Wycieczka do Drezna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 20 grudnia odbyła się zorganizowana przez Panią Martę Barańską wycieczka do Drezna. Zobaczyliśmy najsłynniejsze zabytki Drezna: Pałac Zwinger, Kościół Świętej Trójcy, Kościół Najświętszej Maryi Panny, ścianę ze słynnym, wykonanym z porcelany pocztem królów saskich. Młodzież miała też okazje zobaczyć wspaniałą kolekcję Zbrojowni i Komnaty Tureckiej. Odziane w kunsztownie kute zbroje konie i rycerze, haftowany złotem namiot słutana, szpady, bogato zdobione renesansowe szaty, wszystko to  wzbudzało zachwyt, przenosiło w dawno minione czasy, przybliżało to o czym uczyli się na lekcjach historii. ”Wisieńką na torcie” naszej wycieczki była wizyta w drezdeńskim skarbcu, którego zachwycające zbiory  należą do jednych z największych w Europie. Uczniowie podziwiali słynny Drezdeński Zielony Diament, wykonaną ze złota i drogocennych kamieni minaturę Dworu Wielkiego Mogula i złoty serwis do kawy.

Nasz przewodnik, Pan Maciej swoimi ciekawymi opowieściami o Dreźnie zaskarbił sobie sympatie uczniów, którzy nie tylko słuchali go z zainteresowaniem ale też bardzo wiele zapamiętali z jego opowieści. Dziękujemy Panie Maćku !

       Od cudów rzemiosła artystycznego przenieśliśmy się do cudów techniki czyli do Muzeum Komunikacji. A tam lśniące czernią i czerwienią lokomotywy parowe, które niektórzy widzieli tylko na obrazkach a w muzeum mogli wejść do kabiny maszynisty, dotknąć skomplikowanej maszynerii i przez chwilę przenieść się w czasie.Były też unoszące się nad ziemią balony i pierwsze samoloty, makiety dworców kolejowych i poruszające się między nimi miniaturowe pociągi.  Miniatury różnego rodzajów statków i łodzi Nie zabrakło też rowerów i toru, na którym uczniowie próbowali jaką szybkość mogą rowery rozwinąć.

       Po przeszłości drezdeńskiej nadszedł czas na teraźniejszość czyli jarmark świąteczny galerię handlową. Jarmark wprawił odwiedzjących w prawdziwie świąteczny nastrój. Na dachach kramów choinki a wśród nich podświetlone domki i figurki. Wyglądało to  bajkowow. W powietrzu unosiły się smakowite zapachy, kramy wabiły jabłkami w czekoladowych, i karmelowych polewach, stertami drezdeńskich bożonarodzeniowych strucli, wycinanych w drewnie szopek, dekoracji choinkowych. Kręciło się młyńskie koło i obracała szopka a w niej figury  pasterzy i trzech króli.

Młodzież wyjeżdżała zadowolona, pełna wrażeń, z  upominkami dla najbliższych. Jeszcze nie opuściliśmy Drezna a już chcieliśmy tam wracać.Dziękujemy Pani Marcie Barańskiej,że pokazała nam Drezno!Warto było zobaczyć! Dokąd następna wycieczka?

Życzenia od Pani Dyrektor

 

 

 

„CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC

POKÓJ NIESIE LUDZIOM WSZEM…”


NIECH MAGICZNY WIGILIJNY WIECZÓR

PRZYNIESIE RADOŚĆ, SPOKÓJ I MIŁOŚĆ.

NIECH SWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

OBDARZĄ ŻYCZLIWOŚCIĄ, DOBROCIĄ NADZIEJĄ.

NIECH NOWY 2018ROK OBUDZI NOWE, PIĘKNE MARZENIA,

KTÓRE SIĘ SPEŁNIĄ.

 

Dorota Byra

Wspólna wigilia

 

 

Jest taki dzień, t ylko jeden  raz do roku …..

Zapłoneły świece

i Julia Kulpińska zaśpiewała"Kolędę dla nieobecnych"

a potem przełamaliśmy sie opłatkiem.


      

Jasełka w wykonaniu klasy 3 A. Kuba Banach w czrnym diabielskim futerku usiłuję przekonać anielską Nikole Krymską,że Świeta Bożego Narodzenia nie mają sensu.

 

I tak mu nikt nie uwierzył i wszyscy podążyli do żłóbka pokłonić się Dzieciatku.

   

I wszyscy śpiewaliśmy kolędy.


Klasa 3B zśpiweała piękną pastorałkę "Od serca do ucha". A zawsze tryskająca energią 2B zaintonowała"Hejże ino dyna, dyna".

 

21 grudnia, wszystkie klasy, nauczyciele i zaproszeni goście zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu. W sali gimnastycznej  zalśniły białe obrusy, zabłysły lampki na choince, zapachniało barszczem i ciastem. Pani dyrektor zapaliła świece, Marcel Mazurkiewicz odczytał ewangelię Świętego Mateusza. Pani Dyrektor, przewodniczący szkoły Patryk Sobczak, złożyli wszystkim obecnym życzenia Radosnych Świat Bożego Narodzenia. Pani dyrektor wspomniała tych , którzy odeszli ,naszych pracowników i uczniów a Juli  Kulpińska zaśpiewała „Kolędę dla nieobecnych”.

Wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem  i składaliśmy sobie życzenia a potem kosztowaliśmy pysznych uszek z barszczem i pierogów przygotowanych przez panią Iwanicką oraz  wspaniałych ciast które upiekli uczniowie i ich rodzice.

Po posiłku na Sali pojawili się aniołowie, diabły czarne i z futrem, Józef z Maryją i dzieciąteczko w żłóbku czyli  przygotowane przez klasę III A Jasełka.  Przyszykowany spektakl wyszedł poza ramy znanej nam historii, pokazując nowe i tym samym bardzo aktualne spojrzenie na kwestię przygotowań wigilijnych, które od jakiegoś czasu staję się akcją marketingową prowadzoną przez wielkie koncerny, a nie faktycznym oczekiwaniem na przyjście Jezusa. III a nie tylko humorystycznie przedstawiła istoty duchowe, ale także ukazała za pomocą tzw. krzywego zwierciadła obraz współczesnego społeczeństwa, czyli pewne przywary ludzkie, do których nie zawsze chcemy się przyznać, a które często można u nas zaobserwować. Wszystkim bardzo się podobał występ trzecioklasistów i nagrodzili ich gromkimi brawami. Pani Karolina Ożóg, przedstawiciel Gminy składając nam świąteczne życzenia  życzyła byśmy przeżyli te święta tak , jak pokazaliśmy to w naszych Jasełkach.

Po jasełkach rozbrzmiały kolędy. Każda z klas przygotowała swoją. Bardzo ciekawą kolędę „Pastorałkę od serca do ucha „ zaśpiewała klasa III b. Zawsze, pełna energii II b, z radością wyśpiewała „Hejże ino dyna, dyna”. A wszyscy dorośli, nauczyciele , pracownicy szkoły, Pani Ożóg, rodzice zaśpiewali „Do szopy hej pasterze”. I dobrze ,że pomagali im uczniowieJ.

 

Tak , jak w domu każdy zaangażowany jest w przygotowania do świat tak i w naszej szkole, każdy miał swój wkład w przygotowanie tego, tak różnego od innych dnia.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu naszej uroczystości a w szczególności:

 

   Pani Małgorzacie Iwanickiej, Mieczysławie Lipiec, Małgorzacie Szczepaniak za pięknie nakryte stoły i smakołyki na nich.

   Pani Barbarze Cielińskiej za pomoc przy dekorowaniu sali i ogarnięciu „pobiesiadowego” chaosu. 

   Pani Joannie Laflamme i Marcie Barańskiej za pomoc w przygotowaniu Jasełek.

   Klasie 3 A za przygotowanie Jasełek.

Wyjazd na lodowisko

20  grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka na lodowisko, w ramach zakończenia -Tygodnia na NIE. Organizatorką najbardziej wyczekiwanej wycieczki była Pani Małgorzata Bromińska. Po wejściu na lód uczniowie znaleźli się w swoim żywiole. Nie trzeba było długo czekać, żeby zabawa się rozkręciła.  O godzinie 10:45 zmarznięci, ale pełni energii nieco smutni opuściliśmy lodowisko. Było stanowczo za krótko!! Kolejnym punktem wycieczki było kino. Sporej dawki śmiechu dostarczył nam film ,,Mikołaj i spółka". Dzięki niemu magia świąt odrodziła się w nas na nowo. Po filmie przyszedł czas na najlepszy moment dnia... Pora na jedzenie. Odwiedziliśmy KFC. Jednak niektórzy zadowolili się lodami z pobliskiej cukierni. Po obiedzie przyszła pora na powrót do domu. W autokarze uczniowie zajmujący ostatnie miejsca w autobusie dali prawdziwy koncert. Cała wycieczka była udana i mamy nadzieję, że powtórzymy ten wyjazd już w ferie 2018r.

 

Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Szczepaniak i Panu Marcinowi Filończykowi, za pomoc w pilnowaniu nas, ponieważ bez Państwa nie odbyłaby się wycieczka!

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność