vsacasclsac,sd,c

 

Góra Grosza to akcja organizowana przez  Towarzystwo Nasz Dom.Celm akcji jest jak czytamy na stronie internetowej Towarzystwa jest „zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.” Dzięki tym funduszom TND wspomaga realizacje reformy domów dziecka poprzez „pomoc małym domom dla dzieci, w których prowadzone są działania na rzecz powrotu dziecka do rodziny, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom.”

Młodzież naszego gimnazjum w tym roku przekazała na rzecz towarzystwa 172, 36 zł.Lwią cześć naszej Góry Grosza  aż 131, 75 zł zebrała klasa II A. Dziękujemy wolontariuszom Jagodzie Róg i patrykowi Makówce za koordynowanie zbiórki w swojej klasie. A  wszystkim uczniom klasy II A za wkład w zbiórkę Góry Grosza.

 

Akcja "I ty możesz zostac Świętym Mikołajem" została zapoczątkowana wiele lat temu  przez  panie Ewę Burdę i Małgorztę  Bromińska  i Młodzieżową Radę Gimnazjum. Jej celm jest zbieranie na terenie Gimny Udanin darów dla osób będących w potrzebie.Przez wiele lat nasi nastoletni Mikołaje wspierali dom dziecka od  3 lat szykujemy paczki dla rodzin z naszej gmminy. Dzięki chojności mieszkańców naszej gimny zebraliśmy wiele produków spożywczych, słodyczy, artykułow szkolnych oraz  chemi gospodarczej. Z ofiarowanych darów  przygotowaliśmy paczki dla 22 rodzin z naszej gminy zostały one dostarczone przed  Świętami Bożego Narodzenia.

07-01-2014 Lukasz_Skrzypiec

Dodaj komentarz

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność