PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

FUNDACJI DBAM O MÓJ Z@SIĘG

"IDĄ ŚWIĘTĄ, NIE O SMS-IE A O KARTCE PAMIĘTAJ!'

 

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Fundacji Dbam o Mój Z@sięg pt.                   "Idą Świętą, nie o SMS-ie a o kartce pamiętaj!'

Akcja miała na celu zaprosić jak najwięcej uczniów do działania polegającego na wysłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym.

Poprzez udział w tej kampanii chcieliśmy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w który bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne oraz zachęcić, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.

W czasie nauki zdalnej uczniowie wykonali kartki, a na zajęciach z wychowawcami pisali na nich życzenia, by później wysłać je do Domu Pomocy Społecznej „PRZYSTAŃ SENIORA„ w Borzygniewie i Domu Opieki „CARITAS” w Malczycach.

 

W ramach akcji uczestnicy wykonali własnoręcznie 94 kartki. W ruch poszły pędzle, kredki i flamastry. Pojawiły się przepiękne choinki, zabawne renifery i kolorowe bombki.

Uczniowie pod opieką swoich rodziców udali się na pocztę, aby ich życzenia z melodią staropolskiej kolędy mogły popłynąć w daleki świat…

 

Decyzja o udziale naszej szkoły w Ogólnopolskim Projekcie zorganizowanym przez Fundację Dbam o mój z@sięg okazała się bardzo trafna, a sam pomysł sentymentalnego powrotu do lat królowania świątecznych pocztówek okazał się rewelacyjny.

Wszystkim gorąco dziękujemy za aktywny udział w akcji.

 

Koordynatorzy projektu:

  • Agnieszka Suchoń- Muzyka
  • Justyna Pilarska
20-01-2021 Joanna Dumicz

Dodaj komentarz

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność