# Szczepimy się!

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Środzie Śląskiej, Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
przesyła informację Ministerstwa Zdrowia dot.akcji #SzczepimySię.

W załączeniu LINK do ściągnięcia spotów: https://wetransfer.com/downloads/123e2969154fb65e41757a5537262ccc20210107090039/85b79ceae98b9896fd4c5bf673806f8520210107090157/95dc4b

Nazwa akcji #SzczepimySię

Hasztag: #SzczepimySię

Adres strony www [najważniejsze informacje]: gov.pl/szczepimysie

Infolinia, bezpłatna, całodobowa: 989

"IDĄ ŚWIĘTĄ, NIE O SMS-IE A O KARTCE PAMIĘTAJ!'

PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

FUNDACJI DBAM O MÓJ Z@SIĘG

"IDĄ ŚWIĘTĄ, NIE O SMS-IE A O KARTCE PAMIĘTAJ!'

 

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Fundacji Dbam o Mój Z@sięg pt.                   "Idą Świętą, nie o SMS-ie a o kartce pamiętaj!'

Akcja miała na celu zaprosić jak najwięcej uczniów do działania polegającego na wysłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym.

Poprzez udział w tej kampanii chcieliśmy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w który bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne oraz zachęcić, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Nasza Szkoła razem z fundacją UNICEF obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia zajęcia dotyczyły Praw Dziecka, a  w szczególności omawiana była sytuacja dzieci w Jemenie. Uczniowie oglądali filmy, brali udział w quizach on-line :Sprawdź co wiesz o prawach dziecka”, a także przygotowywali prace plastyczne przedstawiające „Lepszą wizję świata dla dzieci w Jemenie”. 

Wyśpiewany prezent gwiazdkowy

21 grudnia zostały ogłoszone wyniki Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej. W tym wyjątkowym pandemicznym czasie konkurs został przeprowadzony w formule online. Uczestnicy musieli nagrać i przesłać do organizatorów konkursu film z prezentacją swojego wykonania piosenki patriotycznej.
Naszą szkołę reprezentowały Marcelina Czurko i Oliwia Płaziuk.
Jury po bardzo wnikliwej analizie, dokładnie przesłuchiwało, a następnie, oceniając wszystkie piosenki, wybrało laureatów.
W kategorii młodszej: pierwsze miejsce wyśpiewała sobie uczennica naszej szkoły Marcelina Czurko z klasy VI.
Gratulujemy Marcelinie i dziękujemy Rodzicom za współpracę.

„Święta tuż, tuż”

Dzieciaczki z klasy „ 0” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły zaraz po wizycie Świętego Mikołaja. Najpierw były to papierowe ozdoby i łańcuchy, które udekorowały hol naszej szkoły wraz z stojącą tam choinką oraz naszą salę zajęć. Sukcesywnie pojawiały się również ozdoby okienne, a końcowym efektem była „ Lekcja tradycji w Szkole Gwiazdek” , czyli część artystyczna w naszym wykonaniu, którą zaprezentowaliśmy Pani dyrektor oraz pracownikom, którzy cały czas są z nami w naszej szkole. Przedstawienie mówiące o narodzeniu malutkiego Jezuska, a także o zwyczajach bożonarodzeniowych w naszych domach mogli obejrzeć również dzieci z klas młodszych dzięki przekazowi on-line w ramach zdalnych zajęć, a także nasi rodzice poprzez komunikator przekazu. Tą samą drogą otrzymaliśmy gromkie brawa po występie.

Konkurs Konkurs Konkurs

Najciekawszy różaniec

dla "Świętego Jana Pawła II"

13 grudnia 2020 roku w kościele parafialnym w Ujeździe Górnym wręczono dyplomy i nagrody dzieciom i młodzieży, którzy uczestniczyli w konkursie na najciekawszy różaniec dla Jana Pawła II.
W kategorii klas I - III zostały nagrodzone następujące osoby:
     I miejsce - Milena Zimak
    II miejsce - Adrian Górecki
    II miejsce - Wojciech Piotrowski
   III miejsce - Ania Zielińska
   III miejsce - Zuzanna Rajczykiewicz
W kategorii klas IV - VIII zostały nagrodzone następujące osoby:
     I miejsce - Maciej Kozłowski
    II miejsce - Aleksandra Mielczarek
    II miejsce - Daria Brzezicka
   III miejsce - Julia Zywer

Święty Mikołaj w naszej Szkole

Święty  Mikołaj w naszej Szkole

Oczekiwanie na pojawienie się Świętego Mikołaja w naszej szkole dla najmłodszych było bardzo niepokojące. Bo co nam przyniesie wymarzony prezent czy też rózgę?

W tym roku Święty odwiedził  dzieciaki  w klasie „0” wręczając każdemu z nich paczkę ze słodyczami , a także z małą niespodzianką. Najmłodsza grupa otrzymała również od niego różnorakie zabawki do wspólnej zabawy ( kuchenka i akcesoria do gotowania, klocki, samochody, przybory do piaskownicy, pociąg), nie zapomniał jednak o rózdze na niegrzeczne dzieci i przekazał ją  pod opiekę, wychowawczyni grupy – pani Jasi.

 

Dzień pluszowego misia

Dzień pluszowego misia- 25 listopada.

 

W tym roku dzieciaki klas młodszych uroczyście obchodziły to święto. Przedszkolaki w szkole a uczniowie klas I-III on-line. Jednak przybyły do biblioteki naszej Szkoły niedźwiadek był bardzo niepocieszony kiedy zastał puste sale lekcyjne. Pani bibliotekarka -Beata Chomąt stanęła jednak na wysokości zadania i czytała jednym i drugim dzieciom   tym w szkole i przed monitorami -przygody Kubusia Puchatka. Po wysłuchaniu opowieści dzieci lepiły i wyklejały z masy solnej postacie misi. Szkołę opanowały różnorakie misiowe dekoracje wykonane przez dzieci.

Dzień ten jest zawsze miłym przeżyciem dla wszystkich dzieci.

Logo szkoły

Nowe logo szkoły !!!

 

Dnia 1 grudnia 2020r. został rozstrzygnięty konkurs na  Logo Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym, który był objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Udanin Wojciecha Płaziuka.  Do konkurs zgłoszonych zostało 10 prac, których autorami byli uczniowie naszej szkoły. Wśród zgłoszonych propozycji najwyżej ocenione zostało dzieło wykonane przez rodzeństwo Szymona i Annę Zielińskich. Wyróżnieniem cieszył się także pomysł Mileny Kowalskiej uczennicy kl. VII.   Dziękujemy wszystkim  tym którzy zgłosili się do konkursu i zechcieli reprezentować naszą placówkę, a wszystkich, którzy chcieli by obejrzeć nadesłane prace, odsyłamy do poniższej  galerii.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 28 stycznia 2021 r. o formie przekazania nagród poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność